Aby dowiedzieć się więcej na temat rezygnacji i dyskwalifikacji, przejdź do działu Tenis w regulaminie Pinnacle.

Rezygnacja lub dyskwalifikacja:

1.Pojedynki jeden na jednego:

Aby zakłady typu moneyline zostały uznane za ważne, musi zostać ukończony co najmniej jeden set. Jeśli tak się nie stanie, wszystkie zakłady typu moneyline zostaną anulowane. Za zwycięzcę meczu uznaje się zawodnika, który został ogłoszony zwycięzcą przez sędziego.

Na przykład: Nadal prowadzi 0-6, 0-2 z Djokovicem i Djokovic musi zrezygnować z uwagi na kontuzję (bądź dyskwalifikację). Wszystkie zakłady typu moneyline zachowują ważność.Nadal zostaje ogłoszony zwycięzcą, a Djokovic przegranym. Wszystkie pozostałe zakłady – handicapy, na sumy, sumy drużyn i sety – uznawane są za nieważne, niezależnie od aktualnego wyniku.

Jeśli zawodnik wycofa się przed ukończeniem pierwszego seta, wszystkie zakłady na dany mecz zostaną anulowane. Na przykład: Nadal prowadzi 2-0 z Djokovicem, który rezygnuje z uwagi na kontuzję. Wszystkie zakłady uznawane są za nieważne.

2.Zakłady na pierwszy set:

Jeśli pierwszy set nie zostanie ukończony z uwagi na rezygnację lub dyskwalifikację zawodnika, wszystkie zakłady będą uznane za nieważne. Zakłady te zostaną anulowane, a postawione środki zwrócone. Jeśli pierwszy set zostanie ukończony, zakłady zostaną rozliczone.

3.Zakłady na sety:

Jeśli mecz nie zostanie ukończony z uwagi na rezygnację lub dyskwalifikację zawodnika, wszystkie zakłady na sety będą uznane za nieważne. Zakłady te zostaną anulowane, a postawione środki zwrócone.

Przykład: Jeśli oferta zakładu przedstawia się następująco: Zawodnik A (-1,5 seta lub -2,5 seta ) v. Zawodnik B (1,5 seta lub 2,5 seta), mecz musi zostać zakończony.Jeśli tak się nie stanie, wszystkie zakłady na to zdarzenie zostaną uznane za nieważne. Jeśli oferta obejmuje zwycięstwo Zawodnika A w stosunku dokładnie 2 do 1 lub Zawodnika B w stosunku dokładnie 2 do 1, w razie rezygnacji te zakłady również zostaną anulowane.

4.Handicapy i zwykłe zakłady na sumę gemów:

Jeśli mecz nie zostanie ukończony z uwagi na rezygnację lub dyskwalifikację zawodnika, wszystkie handicapy i zwykłe zakłady na sumę gemów zostaną uznane za nieważne, niezależnie od wyniku. Zakłady te zostaną anulowane, a postawione środki zwrócone.

5.Zakłady specjalne:

1.Jeśli mecz nie zostanie ukończony z uwagi na rezygnację lub dyskwalifikację zawodnika, wszystkie zakłady specjale będą uznane za nieważne. Zakłady te zostaną anulowane, a postawione środki zwrócone. Wyjątek stanowią jedynie zakłady specjalne wymagające ukończenia pojedynczego seta.

Na przykład:

1.Zwycięstwo w pierwszym secie (konieczne jest ukończenie pierwszego seta)

2.Dokładny wynik pierwszego seta (konieczne jest ukończenie pierwszego seta)

3.Czy w meczu będzie tiebreak? (konieczne jest ukończenie seta)

2.Podczas rozliczania zakładów specjalnych na pojedyncze mecze pod uwagę będą brane dane z oficjalnej witryny turnieju.

Suma asów w meczu Nadal v. Djokovic w półfinale Australian Open – pod uwagę brane są wyniki ze strony www.ausopen.org

3.Za czas rozpoczęcia meczu uznaje się czas podany w oficjalnej witrynie turnieju. Opóźnienia spowodowane deszczem nie są brane pod uwagę.

4.Zakłady specjalne na to, „kto przetrwa dłużej”:

1.Aby zakłady zostały uznane za ważne, obaj zawodnicy muszą wystartować w turnieju. Jeżeli obaj zawodnicy odpadną w tej samej rundzie, zakłady zostaną uznane za nieważne, a środki zostaną zwrócone na konta graczy.

2.Jeśli obaj zawodnicy wymienieni w zakładzie „kto przetrwa dłużej?” dotrą do finału, za zwycięzcę uznawany jest ten, który wygra w finale.

5.Zakłady typu tak/nie na wygraną konkretnego zawodnika:

1.W przypadku zakładów zawartych przed rozpoczęciem turnieju, aby zostały one uznane za ważne, zawodnik musi rozegrać co najmniej jedno odbicie.

2.W przypadku zakładów zawartych po rozpoczęciu turnieju, aby zostały one uznane za ważne, zawodnik musi rozpocząć swój kolejny mecz.